Historia

Początki przedsiębiorstwa BASIT sięgają roku 1990, kiedy Paweł Rybałtowski założył firmę BAMET specjalizującą się w obróbce skrawaniem. Przez 10 lat działalności firma stała się znanym na rynku producentem części zamiennych do maszyn rolniczych.

W roku 2003 powstała spółka BASIT. Kontynuując tradycje i wykorzystując doświadczenia firmy BAMET, spółka rozwijała usługi obróbki skrawaniem jednocześnie otwierając nowe działy zgodnie z założonym rozwojem firmy w kierunku produkcji coraz bardziej złożonych komponentów maszyn. Do roku 2007 powstały działy spawalniczy i montażowy.

Wobec dynamicznego rozwoju spółka podjęła decyzję o budowie nowej hali produkcyjnej z zapleczem socjalno-biurowym oraz placem manewrowym.

Inwestycja zakończona w roku 2009 pozwoliła rozszerzyć spektrum produkcji we wszystkich działach a także przyczyniła się do znacznej poprawy reprezentatywności firmy.

W roku 2010 zakończono drugi projekt modernizacyjny pozwalający wyposażyć z pomocą pozyskanych funduszy europejskich wszystkie działy w nowoczesne maszyny i urządzenia pomocnicze.

bamet-logo-sc.png 80x66 7kB